Sağlık Bültenine Kaydet →
Sağlık Burada Yaşanır !

Teknoloji →

Nvidia Shield Oyun Konsolu 20 Mayısta Satışa Sunuluyor

Nvidia'nın yeni oyun konsolu Shield ile ilgili ayrıntılar, fiyatı ve satışa sunulma tarihi belli oldu.
Nvidia Shield Oyun Konsolu 20 Mayısta Satışa Sunuluyor

 

Amerikalı çip üreticisi Nvidia, yeni ürettiği Shield oyun konsolları ile ilgili planlarını açıkladı. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre Android destekli oyun konsolları Haziran ayında Kuzey Amerika bölgesinde 349 dolardan satışa sunulacak. Sony Playstation ile karşılaştırıldığında Nvidia tarafından ilan edilen fiyat Playstation’dan 100 dolar daha fazla ve hatta Nintendo 3DS XL’in fiyatının neredeyse iki katı.

 

Nvidia firması  Shield konsollarda Tegra 4 chiplerinin kullanıldığını ve konsolda 72 grafik işlemci (GPU) ve dört merkeci işlemci (CPU) olacağını belirtti. Şurası açık ki Nvidia firması ürettiği Tegra 4 çiplerinin Qualcomm’un popüler Snapdragon çipine rakip olacağını düşünüyor. Hatırlatmakta fayda var snapdragon çipleri hem Samsung Galaxy s4’te hem HTC one serisinde halen kullanılmakta olan çiplerdir.

 

Öte yandan şunu da kabul etmek gerekir ki Shield konsolları Sony ve Nintendo’da olmayan bazı özelliklere sahip olacakmış gibi görünüyor. 5 in (12.7 cm) ekran genişliği, 720p çözünürlük, daha güçlü bir hoparlör ve mini HDMI çıkışı ile uyumlu olan televizyonlarda 4K görüntü verebilmesi bu özelliklerden bazıları. Ayrıca Google Play ve Tegrazone Android’in yanı sıra Valve Online platformunda da Shield oyunları mevcut olacak. Firma yetkilileri yeni konsolların şu anda sadece bazı seçkin kullanıcılara satıldığını ama 20 Mayıstan sonra konsolların diğer kullanıcılar için de satışa sunulacağını açıkladı.

 

Yorumlar

Yorum Yazın →
Adınız :

E-Posta Adresiniz :

Yorumunuz :

Son Eklenen Foto Haberler
Cinsellik

1 dakikada boşalıyor musunuz?
Erken boşalmanın tanımı yapıldı. İşte o açıklama...

Cinsel ilişkiye hazırlıklı olun
Cinsel ilişkiye hazırlıklı olun

Neden sekse ihtiyacımız var
Sizi ısıtan, hastalıklardan koruyan ve stresinizi azaltan seksin diğer yararları...

Magazin

Özlem TEKİN'den koltuk değnekli konser
ÇANAKKALE Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) 18’inci Başar Şenlikleri kapsamında sevenleriyle buluşan rock müzik sanatçısı Özlem Tekin, tarak kemiğinin kırık olması nedeniyle koltuk değnekleriyle sahneye çıktı.

Playboydan Eurovisiona
Eurovision finalistinin cesur pozları konnuşuluyor

Kendimi seks işçisi gibi hissettim
Kendimi seks işçisi gibi hissettim

Güzeller