Sağlık Bültenine Kaydet →
Sağlık Burada Yaşanır !

Seyahat →

Mardin Dünya turizm kenti oluyor

Mardin'in her geçen gün artan turizm potansiyeli, yeni yatırımları kente çekmeye devam ediyor.
Mardin Dünya turizm kenti oluyor

 

5 yıldızlı Erdoba Elegance ve Hilton Garden Inn otellerinin hizmete girmesinin ardından, işadamı Süleyman Akdağ kentte 12 milyon dolar'a mal olacak 200 yataklı, 4 yıldızlı otel yapmak için Mardin Defterdarlığı ile protokol imzaladı.

 

Mardin Valiliği ve Maliye Bakanlığı'nca tahsis edilen 18 dönüm arazi üzerine kurulacak 4 yıldızlı otelde 70 oda, 10 suit oda, 200 yatak, olimpik yüzme havuzları ve Türk hamamı bulunacak. 60 kişinin istihdam edileceği otel, 2014 yılında hizmete girecek. Mardin Defterdarı İsmail Tarım ile protokol imzalayan işadamı Süleyman Akdağ, son yıllarda hem turizmde hem de sanayide önemli gelişmelerin yaşandığı Mardin'e, 12 milyon dolara mal olacak otel yapmaya karar verdiğini söyledi.

 

HEDEF 10 BİN YATAK KAPASİTESİ

 

Turizmde yaşanan gelişmeleri değerlendiren Vali Turhan Ayvaz, Mardin'in artık turizm kenti olduğunu, dünyanın birçok ülkesinden yatırımcıların Mardin'de otel açmak için sıraya girdiğini söyledi. Vali Ayvaz, şöyle konuştu:

 

"Son 2 yılda 3 tane 5 yıldızlı otel, 152'ye yakın butik otel açıldı. En son Dubaili işadamları, Mardin'de 7 yıldızlı otel açmak için bize başvuruda bulundu. Dünyanın önemli otel zincirleri, otel açmak için Mardin'e geliyor. Son iki yılda 150 milyon dolarlık otel yatırımı yapıldı. Yılda bir milyon üzerinde turist kenti ziyaret ediyor. Önümüzdeki 5 yılda Mardin'de 50 butik otel, 10 büyük otel olmak üzere 10 bin yatak kapasitesine ulaşmayı hedefliyoruz."

 

Mardin Defterdarı İsmail Tarım da Mardin'de son 2 ayda üçüncü otel protokolü imzaladıklarını, işadamları ve yatırımcıların otel yapmak için arazi konusunda sürekli kendileriyle görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi

Yorumlar

Yorum Yazın →
Adınız :

E-Posta Adresiniz :

Yorumunuz :

Son Eklenen Foto Haberler
Cinsellik

1 dakikada boşalıyor musunuz?
Erken boşalmanın tanımı yapıldı. İşte o açıklama...

Cinsel ilişkiye hazırlıklı olun
Cinsel ilişkiye hazırlıklı olun

Neden sekse ihtiyacımız var
Sizi ısıtan, hastalıklardan koruyan ve stresinizi azaltan seksin diğer yararları...

Magazin

Özlem TEKİN'den koltuk değnekli konser
ÇANAKKALE Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) 18’inci Başar Şenlikleri kapsamında sevenleriyle buluşan rock müzik sanatçısı Özlem Tekin, tarak kemiğinin kırık olması nedeniyle koltuk değnekleriyle sahneye çıktı.

Playboydan Eurovisiona
Eurovision finalistinin cesur pozları konnuşuluyor

Kendimi seks işçisi gibi hissettim
Kendimi seks işçisi gibi hissettim

Güzeller