Sağlık Bültenine Kaydet →
Sağlık Burada Yaşanır !

Teknoloji →

Google Amca Yeni Ürünlerini Tanıtıyor: Google I/O 2013

Google Amca Yeni Ürünlerini Tanıtıyor: Google I/O 2013
Google Amca Yeni Ürünlerini Tanıtıyor: Google I/O 2013

 

 

Google tarafından her yıl düzenlenen ve özellikle Android meraklıları tarafından sabırsızlıkla beklenen yeni ürün tanıtım toplantısı sadece birkaç gün sonra San Francisco’da gerçekleştirilecek. Bu yılki toplantıda da Google firmasının yeni geliştirdiği ürünleri görücüye çıkarması bekleniyor.

Açıkçası bu yıl Google’ın yepyeni bir ürünü tanıtma ihtimali çok da yüksek görünmüyor. Bildiğiniz üzere geçen yılki toplantıda Google 7 inçlik Nexus 7 tablet bilgisayarlarını ve Nexus Q’yu tanıtmıştı. Ne yazık ki bu ürün halen ülkemizde piyasaya sürülmedi. Bu kadar kısa sürede yeni bir ürünü daha piyasaya sürmeleri çok da beklenmiyor. Öte bu yılki toplantıda var olan ürünlerde gerçekleştirdikleri yenilikleri açıklamaları ve üzerinde çalıştıkları ürünlere dair bilgi vermeleri daha olası ihtimaller arasında.

Diğer bir ifadeyle yeni ürün tanıtımından ziyade Google’un bu seneye geliştirdiği Android yazılımlarla damgasını vurması bekleniyor. Yani 2013 Google tanıtım toplantısından Jelly Bean’ın geliştirilmiş versiyonlarını ya da yeni Android 5.0 haberleri alabiliriz.İşte bazı tahminler:

 

Nexus 7’un Yeni Sürümü

Google’ın Nexus 7 tabletlerini güncelleştirmeyi planladığı uzun zamandır bilinen bir haberdi. Basına sızan haberler yeni tabletlerde mevcut Nexus 7 işlemcisine nazaran daha hızlı bir işlemci olan Qualcomm APQ 8064’ün kullanılacağı, yine 7 inçlik 1,920x1,200 bir ekranının olacağı ancak daha inceleceği, 5 megapiksel çözünürlükte bir kamerası olacağı ve kablosuz şarj edilebileceği yönündeydi. Ayrıca geliştirilmiş yeni Nexus 7’lerin daha hafif olması ve ABD’deki satış fiyatının yine 199 $ olması bekleniyor. Açıkçası Apple’ın aynı ebatlardaki ama 130 dolar daha pahalı mini tabletlerleriyle kıyaslandığında Nexus 7’ler her şekilde cazibesini koruyor.

 

 

Nexus 4’un Yeni Sürümü

Google’ın dördüncü akıllı telefon girişimi olan Nexus 4  bilindiği üzere pek çok yönden LG Optimus G ile benzerlikler taşıyordu. Geçtiğimiz yılın Ekim ayında dünya piyasasına sunulan Nexus 4 telefonlarla birlikte Google firması çok merak edilen Jelly bean Android 4.2 işletim sistemini de görücüye çıkarmıştı. Bu nedenle bu yılki tanıtım toplantısında Google’dan yeni bir akıllı telefon haberi beklemek çok da mantıklı görünmüyor. Ancak daha geniş bir dahili hafıza özelliği ve daha hızlı bir 4G kablosuz bağlantı hızı neden olmasın? Şu anda Nexus 4’ler, 8 ya da 16 GB’lık dahili hafıza seçenekleriyle müşterilerin beğenisine sunuluyorlar. Beklenti yeni sürümlerinde bu hafızanın da 32 GB’a kadar yükseltilmesi. Biz isteriz vermek Google amcadan.

 

Google Gözlükleri

Çok tartışılan hatta “Sayborgları durdurun” gibi kampanyalarla henüz çıkmadan protesto edilen bir ürün: Google gözlükleri. Açıkçası bu gözlüklere ilişkin firma tarafından kamuoyuna sunulmuş çok detaylı bir bilgi yok ancak geçen yılki tanıtım toplantısında Google bu gözlüklerin internet bağlantısı taşıyacağı, kafa ve göz hareketleriyle yönetileceği gibi detayları meraklılarıyla paylaşmıştı.Beklentiler bu yılki tanıtım toplantısından gözlükle ilgili daha detaylı bilgilerin sunulacağı yönünde.

 

Yani bu sene de Google tanıtım toplantısı her kesimden teknoloji severin büyük ilgisine mahzar olacak gibi görünüyor. Açıkçası biz de Türkiye saat dilimiyle Perşembe günü gerçekleştirilecek Google’ın söz konusu tanıtım toplantısını iple çekiyoruz. Bu toplantıyla ilgili en güncel haberleri yine aktüel internetten alacaksınız.

Yorumlar

Yorum Yazın →
Adınız :

E-Posta Adresiniz :

Yorumunuz :

Son Eklenen Foto Haberler
Cinsellik

1 dakikada boşalıyor musunuz?
Erken boşalmanın tanımı yapıldı. İşte o açıklama...

Cinsel ilişkiye hazırlıklı olun
Cinsel ilişkiye hazırlıklı olun

Neden sekse ihtiyacımız var
Sizi ısıtan, hastalıklardan koruyan ve stresinizi azaltan seksin diğer yararları...

Magazin

Özlem TEKİN'den koltuk değnekli konser
ÇANAKKALE Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) 18’inci Başar Şenlikleri kapsamında sevenleriyle buluşan rock müzik sanatçısı Özlem Tekin, tarak kemiğinin kırık olması nedeniyle koltuk değnekleriyle sahneye çıktı.

Playboydan Eurovisiona
Eurovision finalistinin cesur pozları konnuşuluyor

Kendimi seks işçisi gibi hissettim
Kendimi seks işçisi gibi hissettim

Güzeller