Sağlık Bültenine Kaydet →
Sağlık Burada Yaşanır !

Teknoloji →

Galaxy S4 TouchWiz Ara Yüzünden Neden Vazgeçti?

Galaxy S4 TouchWiz Ara Yüzünden Neden Vazgeçti?
Galaxy S4 TouchWiz Ara Yüzünden Neden Vazgeçti?

 

Gerçekleştirilen Google I/O ürün tanıtım toplantısında saf Android arayüzlü Samsung Galaxy S4’lerin yakında satışa sunulacağı ilan edildi. Samsung Android arayüzü seçeneğinin GS 4’lerin çok eleştirilen TouchWiz arayüzünü tarih sahnesinden silip silemeyeceğini hep birlikte göreceğiz. Yapılan açıklamaya göre saf Android GS4’ler sadece Google Play store üzerinden satılacak ve cihaz Android sistem güncellemelerini otomatik olarak indirecek.

 

Öncelikle belirtmek gerekir ki cihaz yurt dışı standartlarında değerlendirildiğinde biraz pahalı: 649 $. Merak edilen bir başka ayrıntı mevcut GS4’lerdeki tüm özelliklerin saf Android arayüzüne aktarılıp aktarılamayacağı. Türkiye açısından daha önemli bir diğer ayrıntı, saf Android GS4’ler sadece At,T&T ve T-Mobile operatörleri ile çalışacak ve muhtemelen başka operatörler için düzenleme yapılmayacak. Sanırız biraz da bu nedenlerle tanınmış teknoloji uzmanlarından Carolina Milanes cihazlara yönelik ihtiyatlı bir yaklaşımda bulunarak: “saf Android GS4’ler pek çok kullanıcı için oldukça pahalı bu nedenle çok büyük bir satış başarısı sağlayacağını düşünmüyorum” yorumunu getirdi.

 

Milanes’e benzer şekilde açıkçası kimse bu cihazların Samsung’un satış başarısında büyük bir yükseliş yaratmasını beklemiyor. O halde Samsung ve Google arasındaki işbirliğinin arkasında yatan neden nedir? İlk akla gelen neden Samsung’un bu atakla rakiplerine kıyasla edeceği üstünlük. Nitekim büyük rakibi HTC halen geleneksel arayüzünü kullanmaya devam ederken, Samsung’un Google ile bu yakınlaşması gelecekteki modellerde firmanın Android sistemle daha yakın ilişki kuracağının sinyali olarak okunabilir. Bu yakınlaşmanın Android meraklısı müşteri kitlesi üzerinde etkili olacağı da şüphesiz. Google açısından bakıldığında bu birliktelik daha önemli gibi görünüyor. Nitekim bu yakınlaşma sayesinde dünyada liste başı telefon modellerinden birine saf Android seçeneği sunmuş oluyorlar. Google açısından bir diğer avantaj, merakla beklenen Motorola ve Nexus birlikteliği öncesinde  bu girşim firmaya biraz daha zaman kazandıracak. Bu nedenlerle saf Android arayüzlü GS4’lerin satış başarısı düşük bile olsa yukarıda sayılan elde edilecek piyasa avantajlarından ötürü bu durumun ne Google ne de Samsung için hayal kırıklığı yaratmayacağı tahmin ediliyor.

Yorumlar

Yorum Yazın →
Adınız :

E-Posta Adresiniz :

Yorumunuz :

Son Eklenen Foto Haberler
Cinsellik

1 dakikada boşalıyor musunuz?
Erken boşalmanın tanımı yapıldı. İşte o açıklama...

Cinsel ilişkiye hazırlıklı olun
Cinsel ilişkiye hazırlıklı olun

Neden sekse ihtiyacımız var
Sizi ısıtan, hastalıklardan koruyan ve stresinizi azaltan seksin diğer yararları...

Magazin

Özlem TEKİN'den koltuk değnekli konser
ÇANAKKALE Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) 18’inci Başar Şenlikleri kapsamında sevenleriyle buluşan rock müzik sanatçısı Özlem Tekin, tarak kemiğinin kırık olması nedeniyle koltuk değnekleriyle sahneye çıktı.

Playboydan Eurovisiona
Eurovision finalistinin cesur pozları konnuşuluyor

Kendimi seks işçisi gibi hissettim
Kendimi seks işçisi gibi hissettim

Güzeller