Sağlık Bültenine Kaydet →
Sağlık Burada Yaşanır !

Araba →

BPR’den Balkan ve Historic Birinciliği

BPR’den Balkan ve Historic Birinciliği
BPR’den Balkan ve Historic Birinciliği

 

 

 

Bonus Unifree Parkur Racing, Balkan Ralli Şampiyonası’nın ilk yarışı Eskişehir Battalgazi Rallisi’nden hem balkan birinciliği hem de historic birinciliği ile ayrıldı... 

 

Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü tarafından organize edilen Eskişehir Battalgazi Rallisi, 04-05 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirildi. Balkan Ralli Şampiyonası’nın ilk, Türkiye Ralli Şampiyonası’nın da ikinci yarışı olan rallide 76 ekip, 240  kilometre uzunluğundaki parkurda 9 özel etapta mücadele etti…

 

Fatih Kara/Güray Karacar ekibinin 53:52.4 toplam zamanları ile birinci sırada tamamladıkları Ege Rallisi’nde Bonus Unifree Parkur Racing takımını, Uğur Soylu/Emir Şahin, Burcu Burkut Erenkul/Şeyma Yağız, Engin Kap/Başar Yavuz ve Kerem Üstünkaya/Özden Yılmaz ekipleri temsil etti.

 

Uğur Soylu/Emir Şahin yarışı Balkan Ralli Şampiyonası klasmanda ilk sırada tamamlarken, şampiyona sınıf 3 birinciliğini de kazandı. Mitsubishi Lancer EVO IX direksiyonunda EVO Bilgi Teknolojileri desteği ile yarışan Soylu/Şahin ekibi şampiyonanın Bulgaristan, Romanya ve Sırbistan ayaklarına da katılarak liderliğini korumayı ve şampiyonluğu hedefliyor.

 

Takımın genç kadın ekibi Burcu Burkut Erenkul/Şeyma Yağız de Aydoğanlar Otomotiv, Liqui Moly, Sonax ve İstanbul Aydın Üniversitesi desteğiyle Kadın Pilotlar ve Kadın Co-Pilotlar klasmanlarında üçüncülüğü kazanırken, Sınıf 8’de de beşinci sırada yer aldılar. 

 

30 yaş üzeri ralli otomobillerin mücadele ettiği historic ralli klasmanında Parkur Historic’ten son 2 yılın Türkiye Şampiyonu Engin Kap/Başar Yavuz bir kez daha birinci olurken, aynı zamanda historic kategori 2 birinciliğini de kazandılar. Benzer bir Ford Escort MK II ile mücadele eden Kerem Üstünkaya/Özden Yılmaz ekibi de dördüncü özel etapta baş gösteren mekanik problem nedeni ile Eskişehir’de finiş göremediler. 

 

Bonus Unifree Parkur Racing, Türkiye Ralli Şampiyonası’na 08-09 Haziran tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek Uluslararası Boğaziçi Rallisi ile devam edecek.

 

 

Yorumlar

Yorum Yazın →
Adınız :

E-Posta Adresiniz :

Yorumunuz :

Son Eklenen Foto Haberler
Cinsellik

1 dakikada boşalıyor musunuz?
Erken boşalmanın tanımı yapıldı. İşte o açıklama...

Cinsel ilişkiye hazırlıklı olun
Cinsel ilişkiye hazırlıklı olun

Neden sekse ihtiyacımız var
Sizi ısıtan, hastalıklardan koruyan ve stresinizi azaltan seksin diğer yararları...

Magazin

Özlem TEKİN'den koltuk değnekli konser
ÇANAKKALE Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) 18’inci Başar Şenlikleri kapsamında sevenleriyle buluşan rock müzik sanatçısı Özlem Tekin, tarak kemiğinin kırık olması nedeniyle koltuk değnekleriyle sahneye çıktı.

Playboydan Eurovisiona
Eurovision finalistinin cesur pozları konnuşuluyor

Kendimi seks işçisi gibi hissettim
Kendimi seks işçisi gibi hissettim

Güzeller