Sağlık Bültenine Kaydet →
Sağlık Burada Yaşanır !

Teknoloji →

AMD'den Android bombası!

Daha önce Android hakkında pek de iyi şeyler söylemeyen AMD, bakın şimdi aynı konuda ne diyor...
AMD'den Android bombası!

PC satışlarındaki düşüşten son derece olumsuz etkilenen AMD, yükselen mobil cihaz piyasasındaki temsilcilerini arttırmaya hazırlanıyor. Çok ciddi söylentilere göre firma, Windows tabletlere olan desteklerini devam ettirmekle birlikte yakında Android işletim sistemli cihazlar için de üretim yapacak.

Daha önce birkaç kez Windows işletim sistemli tabletler dışında hiçbir mobil cihazla ilgilenmeyeceğini açıklamış olan AMD'nin karar değişikliğinin ardında, iOS ve Android'li sistemlerin hakim olduğu piyasada Windows 8 tabletlerin bir türlü tutunamamış olması gerçeği yatıyor. Ulaşabildiği kullanıcı sayısını arttırmak isteyen AMD, sistemlerinin Android'li cihazlarda kullanılmasını engelleyen bir şey olmadığını belirtti. Temash sistemlerinin, mobil cihazlarda giderek önem kazanmakta olan oyunların gereksindiği grafik gücünü sağlamak konusunda rakiplerinden üstün olduğu biliniyor. Ancak 64 bit mimarisini kullanan Temash çiplerin sadece üst düzey tabletlerde kullanılabileceği, bu nedenle uzun süre AMD işlemcili ucuz bir tablet göremeyeceğimiz belirtiliyor.

AMD Temash sistemlerinde bulunan ve sırasıyla 1 ve 1,4 GHz hızlarında çalışan A4 ve A6 çipleri, özellikle uzun pil ömrü sunmalarıyla dikkat çekiyorlar: Sistemi kullanan tabletlerde altı saat kesintisiz web gezintisi yapmak ve YouTube üzerinden beş saat 1.080p çözünürlüklü video izlemek mümkün.

Yorumlar

Yorum Yazın →
Adınız :

E-Posta Adresiniz :

Yorumunuz :

Son Eklenen Foto Haberler
Cinsellik

1 dakikada boşalıyor musunuz?
Erken boşalmanın tanımı yapıldı. İşte o açıklama...

Cinsel ilişkiye hazırlıklı olun
Cinsel ilişkiye hazırlıklı olun

Neden sekse ihtiyacımız var
Sizi ısıtan, hastalıklardan koruyan ve stresinizi azaltan seksin diğer yararları...

Magazin

Özlem TEKİN'den koltuk değnekli konser
ÇANAKKALE Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) 18’inci Başar Şenlikleri kapsamında sevenleriyle buluşan rock müzik sanatçısı Özlem Tekin, tarak kemiğinin kırık olması nedeniyle koltuk değnekleriyle sahneye çıktı.

Playboydan Eurovisiona
Eurovision finalistinin cesur pozları konnuşuluyor

Kendimi seks işçisi gibi hissettim
Kendimi seks işçisi gibi hissettim

Güzeller